Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE3K48
RNF14BTE3K48 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE3K48
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE3K48.pdf
Availability of RNF14BTE3K48
QUANTITY
RNF14BTE3K48 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE3K48
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE3K48
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE3K48
Related LinksRNF14B, RNF14BTE3K48 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE3K48 Details Description
Related parts for RNF14BTE3K48
ADAPTER A3M 1/4"PHONE PLUG W/HDW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
IC CODEC VOIP 4CH 176-LBGA datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf