Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE866R
RNF14BTE866R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE866R
Brief Description
RES 866 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE866R.pdf
Availability of RNF14BTE866R
QUANTITY
RNF14BTE866R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE866R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE866R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE866R
Related LinksRNF14B, RNF14BTE866R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE866R Details Description
Related parts for RNF14BTE866R
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MODULE DDR 512MB 200-SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf