Stackpole Electronics Inc. RNF14CTC2K80
RNF14CTC2K80 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14CTC2K80
Brief Description
RES 2.8K OHM 1/4W .25% AXIAL
Datasheet Download
RNF14CTC2K80.pdf
Availability of RNF14CTC2K80
QUANTITY
RNF14CTC2K80 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14CTC2K80
Internal Part NumberEIS-RNF14CTC2K80
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14CTC2K80
Related LinksRNF14C, RNF14CTC2K80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14CTC2K80 Details Description
Related parts for RNF14CTC2K80
Connector Plug USB TypeA 1.1 4 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 15M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf