Stackpole Electronics Inc. RNF14CTC3K92
RNF14CTC3K92 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14CTC3K92
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/4W .25% AXIAL
Datasheet Download
RNF14CTC3K92.pdf
Availability of RNF14CTC3K92
QUANTITY
RNF14CTC3K92 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14CTC3K92
Internal Part NumberEIS-RNF14CTC3K92
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14CTC3K92
Related LinksRNF14C, RNF14CTC3K92 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14CTC3K92 Details Description
Related parts for RNF14CTC3K92
IC TRANSCEIVER 5V RS232 16 SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 7CESIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf