Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC137K
RNF14DTC137K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC137K
Brief Description
RES 137K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC137K.pdf
Availability of RNF14DTC137K
QUANTITY
RNF14DTC137K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC137K
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC137K
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC137K
Related LinksRNF14D, RNF14DTC137K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC137K Details Description
Related parts for RNF14DTC137K
CONN HEADER 38POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SC59 datasheet.pdf
2D/CTA TIP 22 AWG datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf