Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC31K6
RNF14DTC31K6 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC31K6
Brief Description
RES 31.6K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC31K6.pdf
Availability of RNF14DTC31K6
QUANTITY
RNF14DTC31K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC31K6
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC31K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC31K6
Related LinksRNF14D, RNF14DTC31K6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC31K6 Details Description
Related parts for RNF14DTC31K6
CONN PLUG HDI 260POS 4ROW T/H datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS PNL MT SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH 6GHZ 20LFCSP datasheet.pdf
CONN LOOP PLUG FOR TWINAX CONN datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IE-MINIMC/LFPT, TP-TX/FX-SM1310/ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE PIN datasheet.pdf