Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC84K5
RNF14DTC84K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC84K5
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC84K5.pdf
Availability of RNF14DTC84K5
QUANTITY
RNF14DTC84K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC84K5
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC84K5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC84K5
Related LinksRNF14D, RNF14DTC84K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC84K5 Details Description
Related parts for RNF14DTC84K5
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERT SCHMIT TRIG DL 6SON datasheet.pdf
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf