Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD33K2
RNF14FAD33K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD33K2
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD33K2.pdf
Availability of RNF14FAD33K2
QUANTITY
RNF14FAD33K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD33K2
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD33K2
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD33K2
Related LinksRNF14F, RNF14FAD33K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD33K2 Details Description
Related parts for RNF14FAD33K2
IC ADC 12-BIT MULTIRANGE 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf