Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD37R4
RNF14FAD37R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD37R4
Brief Description
RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD37R4.pdf
Availability of RNF14FAD37R4
QUANTITY
RNF14FAD37R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD37R4
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD37R4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD37R4
Related LinksRNF14F, RNF14FAD37R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD37R4 Details Description
Related parts for RNF14FAD37R4
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 3.8A 56 MOHM TH datasheet.pdf
CAP 1300F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONN HOUSING CARRIER 34POS LONG datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2181-113 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IC FPGA 496 I/O 680FPSBGA datasheet.pdf
CABLE 12POS R/A SOCKET-OPEN 1.5M datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf