Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD60K4
RNF14FAD60K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD60K4
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD60K4.pdf
Availability of RNF14FAD60K4
QUANTITY
RNF14FAD60K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD60K4
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD60K4
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD60K4
Related LinksRNF14F, RNF14FAD60K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD60K4 Details Description
Related parts for RNF14FAD60K4
MOSFET N-CH 250V 8.1A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.5K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
END COVER BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 1.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf