Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD732R
RNF14FAD732R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD732R
Brief Description
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD732R.pdf
Availability of RNF14FAD732R
QUANTITY
RNF14FAD732R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD732R
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD732R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD732R
Related LinksRNF14F, RNF14FAD732R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD732R Details Description
Related parts for RNF14FAD732R
IC FLOAT-PT COPROC 33MHZ 68PLCC datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 2POLE QC 2.5MM PNL datasheet.pdf
IC INTERRUPTER CMOS 8MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC P600 datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 38POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO RAMP 4POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf