Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD7K32
RNF14FAD7K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD7K32
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD7K32.pdf
Availability of RNF14FAD7K32
QUANTITY
RNF14FAD7K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD7K32
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD7K32
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD7K32
Related LinksRNF14F, RNF14FAD7K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD7K32 Details Description
Related parts for RNF14FAD7K32
IC REG LDO ADJ D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR40S/AE40M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC WIMAX 2.7GHZ 2-LDMOST datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 3POS PIN datasheet.pdf