Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC105K
RNF14FTC105K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC105K
Brief Description
RES 105K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC105K.pdf
Availability of RNF14FTC105K
QUANTITY
RNF14FTC105K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC105K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC105K
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC105K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC105K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC105K Details Description
Related parts for RNF14FTC105K
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.25A 115V datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR TIN 26POS datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf