Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC13K7
RNF14FTC13K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC13K7
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC13K7.pdf
Availability of RNF14FTC13K7
QUANTITY
RNF14FTC13K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC13K7
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC13K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC13K7
Related LinksRNF14F, RNF14FTC13K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC13K7 Details Description
Related parts for RNF14FTC13K7
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 910MA 290 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
MAGNET FLOAT MS06/1-PP CYL 25MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 250 VT 10CKT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 75POS datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 7.2" datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf