Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC1M54
RNF14FTC1M54 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC1M54
Brief Description
RES 1.54M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC1M54.pdf
Availability of RNF14FTC1M54
QUANTITY
RNF14FTC1M54 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC1M54
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC1M54
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC1M54
Related LinksRNF14F, RNF14FTC1M54 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC1M54 Details Description
Related parts for RNF14FTC1M54
IC COMBO CODEC/FILTER 20-DIP datasheet.pdf
IC FLASH CONFIG 16M 44PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC DVR RS485 QUAD DIFF 20SOIC datasheet.pdf
IC FILTER BUFFER VID SOT23-8 datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 100K 20QFN datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf