Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC226K
RNF14FTC226K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC226K
Brief Description
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC226K.pdf
Availability of RNF14FTC226K
QUANTITY
RNF14FTC226K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC226K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC226K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC226K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC226K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC226K Details Description
Related parts for RNF14FTC226K
RES ARRAY 2 RES 3 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINI PV CTW RECEPT 18-20AWG GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.5A (Switch) Backlight 16-QFN (4x4) datasheet.pdf
23P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 16A 250V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf