Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC34R0
RNF14FTC34R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC34R0
Brief Description
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC34R0.pdf
Availability of RNF14FTC34R0
QUANTITY
RNF14FTC34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC34R0
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC34R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC34R0
Related LinksRNF14F, RNF14FTC34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC34R0 Details Description
Related parts for RNF14FTC34R0
DISPLAY OLED 96X64 4BIT 1.1 GRN datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf