Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC35K7
RNF14FTC35K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC35K7
Brief Description
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC35K7.pdf
Availability of RNF14FTC35K7
QUANTITY
RNF14FTC35K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC35K7
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC35K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC35K7
Related LinksRNF14F, RNF14FTC35K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC35K7 Details Description
Related parts for RNF14FTC35K7
DIODE ARRAY GP 50V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.6A SSOT3 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 DL EXIT BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.613K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
BRUSH MOTOR datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf