Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC453K
RNF14FTC453K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC453K
Brief Description
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC453K.pdf
Availability of RNF14FTC453K
QUANTITY
RNF14FTC453K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC453K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC453K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC453K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC453K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC453K Details Description
Related parts for RNF14FTC453K
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf