Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC46R4
RNF14FTC46R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC46R4
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC46R4.pdf
Availability of RNF14FTC46R4
QUANTITY
RNF14FTC46R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC46R4
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC46R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC46R4
Related LinksRNF14F, RNF14FTC46R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC46R4 Details Description
Related parts for RNF14FTC46R4
IC RMS/DC CONV PRECISION 14-CDIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 16SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 600MA 4-DIP datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1400V 410A A-PUK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 108V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH LEAF LVR SPST 15A CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V SMD datasheet.pdf