Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC549K
RNF14FTC549K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC549K
Brief Description
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC549K.pdf
Availability of RNF14FTC549K
QUANTITY
RNF14FTC549K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC549K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC549K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC549K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC549K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC549K Details Description
Related parts for RNF14FTC549K
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 63VDC 1206 datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 22UF 20% 2.5V 0805 datasheet.pdf
IC 12BIT LP ADC CONV 8VSSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES SMD 2.94 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
ADAPTER EXCHANGE 128GF datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
BLZP 5.08/11/90LR SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
4.41" AURORA WT EPD W. G2, ZIF + datasheet.pdf