Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC681R
RNF14FTC681R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC681R
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC681R.pdf
Availability of RNF14FTC681R
QUANTITY
RNF14FTC681R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC681R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC681R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC681R
Related LinksRNF14F, RNF14FTC681R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC681R Details Description
Related parts for RNF14FTC681R
SW LEVER SPDT 16A .187" QC 250V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR HI/LO SIDE 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
FPA/C AB1771-IND/1BD 0.5M datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf