Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC6K19
RNF14FTC6K19 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC6K19
Brief Description
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC6K19.pdf
Availability of RNF14FTC6K19
QUANTITY
RNF14FTC6K19 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC6K19
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC6K19
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC6K19
Related LinksRNF14F, RNF14FTC6K19 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC6K19 Details Description
Related parts for RNF14FTC6K19
MODULE SCR/DIO 42.5A 120VAC PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED LUXEON S SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE datasheet.pdf