Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD15R4
RNF14FTD15R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD15R4
Brief Description
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD15R4.pdf
Availability of RNF14FTD15R4
QUANTITY
RNF14FTD15R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD15R4
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD15R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD15R4
Related LinksRNF14F, RNF14FTD15R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD15R4 Details Description
Related parts for RNF14FTD15R4
FIXED IND 33NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 50MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.92 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 250VAC 65VDC datasheet.pdf