Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD1M13
RNF14FTD1M13 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD1M13
Brief Description
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD1M13.pdf
Availability of RNF14FTD1M13
QUANTITY
RNF14FTD1M13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD1M13
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD1M13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD1M13
Related LinksRNF14F, RNF14FTD1M13 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD1M13 Details Description
Related parts for RNF14FTD1M13
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/4W 1206 datasheet.pdf
TV 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
470UF 100V 22X30MM 105C 10000H datasheet.pdf