Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD2M26
RNF14FTD2M26 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD2M26
Brief Description
RES 2.26M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD2M26.pdf
Availability of RNF14FTD2M26
QUANTITY
RNF14FTD2M26 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD2M26
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD2M26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD2M26
Related LinksRNF14F, RNF14FTD2M26 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD2M26 Details Description
Related parts for RNF14FTD2M26
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LINEAR 5V/ADJ 8-TDFN datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3A SYNC 8DFN datasheet.pdf
RES MO 2W 470K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SOLDER SLEEVE .075" DIA IMM RES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 5V SMT datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf