Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD357R
RNF14FTD357R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD357R
Brief Description
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD357R.pdf
Availability of RNF14FTD357R
QUANTITY
RNF14FTD357R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD357R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD357R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD357R
Related LinksRNF14F, RNF14FTD357R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD357R Details Description
Related parts for RNF14FTD357R
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DIVIDER WALL RACEWAY T7010' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONN TERMINAL AMPOWER 4/0AWG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10-MSOP datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.335" DIA CLR datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 9C S 30" WHT JACKP datasheet.pdf