Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD3R24
RNF14FTD3R24 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD3R24
Brief Description
RES 3.24 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD3R24.pdf
Availability of RNF14FTD3R24
QUANTITY
RNF14FTD3R24 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD3R24
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD3R24
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD3R24
Related LinksRNF14F, RNF14FTD3R24 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD3R24 Details Description
Related parts for RNF14FTD3R24
RES SMD 27.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC VCO 2300-2450MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FPR W/TIA-232 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
LABELS FOR THERMAL TRANS PRINTER datasheet.pdf
BLT 5.08/19/180LH SN OR datasheet.pdf
EACS KIT SOFTWARE ONLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf