Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD715R
RNF14FTD715R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD715R
Brief Description
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD715R.pdf
Availability of RNF14FTD715R
QUANTITY
RNF14FTD715R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD715R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD715R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD715R
Related LinksRNF14F, RNF14FTD715R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD715R Details Description
Related parts for RNF14FTD715R
IC REG BUCK ADJ 1A TO263-7 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220 datasheet.pdf
IC MPU M680X0 10MHZ 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 96 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf