Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD909K
RNF14FTD909K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD909K
Brief Description
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD909K.pdf
Availability of RNF14FTD909K
QUANTITY
RNF14FTD909K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD909K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD909K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD909K
Related LinksRNF14F, RNF14FTD909K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD909K Details Description
Related parts for RNF14FTD909K
RES SMD 90.9OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQFN datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
045 HAND INSERTER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 1% 30W datasheet.pdf