Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE133R
RNF14FTE133R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE133R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE133R.pdf
Availability of RNF14FTE133R
QUANTITY
RNF14FTE133R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE133R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE133R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE133R
Related LinksRNF14F, RNF14FTE133R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE133R Details Description
Related parts for RNF14FTE133R
CONN RCPT .100" 44POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
JOYSTICK HALL 3AXIS USB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC SO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf