Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE22K6
RNF14FTE22K6 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE22K6
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE22K6.pdf
Availability of RNF14FTE22K6
QUANTITY
RNF14FTE22K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE22K6
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE22K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE22K6
Related LinksRNF14F, RNF14FTE22K6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE22K6 Details Description
Related parts for RNF14FTE22K6
EMITTER IR 880NM SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10WQFN datasheet.pdf
XBEE PRO RS485 RPSMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA WMTG 10CGRN datasheet.pdf