Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE232R
RNF14FTE232R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE232R
Brief Description
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE232R.pdf
Availability of RNF14FTE232R
QUANTITY
RNF14FTE232R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE232R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE232R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE232R
Related LinksRNF14F, RNF14FTE232R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE232R Details Description
Related parts for RNF14FTE232R
INCLINOMETER SGL 1G DIL8 SMD datasheet.pdf
SOFTWARE AES MODULE CD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
SDE CLOSED HEAD ASSY datasheet.pdf
XADOW NFC datasheet.pdf
47UF 16V 6,3X6,3X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf