Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE392R
RNF14FTE392R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE392R
Brief Description
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE392R.pdf
Availability of RNF14FTE392R
QUANTITY
RNF14FTE392R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE392R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE392R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE392R
Related LinksRNF14F, RNF14FTE392R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE392R Details Description
Related parts for RNF14FTE392R
MRKR WIRE 0-9 L1/2/3 T1/2/3 12PG datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.1PF 100V 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.12A SC70-5 datasheet.pdf
LS OPERATING HEAD datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE FROSTED WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
60707-10 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 6POS datasheet.pdf
PCB TERM 3.81MM 2 POLE 14-24 AWG datasheet.pdf