Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE49K9
RNF14FTE49K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE49K9
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE49K9.pdf
Availability of RNF14FTE49K9
QUANTITY
RNF14FTE49K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE49K9
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE49K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE49K9
Related LinksRNF14F, RNF14FTE49K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE49K9 Details Description
Related parts for RNF14FTE49K9
CONN EDGECARD EXTEND 48POS .156 datasheet.pdf
CORD C-13 C-14 SJT 3'3" 18/3 10A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 12POS datasheet.pdf
RES 324K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
UMY5-4836 SAFETY MAT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 100POS datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf