Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD11R0
RNF14JTD11R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD11R0
Brief Description
RES 11 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD11R0.pdf
Availability of RNF14JTD11R0
QUANTITY
RNF14JTD11R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD11R0
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD11R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD11R0
Related LinksRNF14J, RNF14JTD11R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD11R0 Details Description
Related parts for RNF14JTD11R0
JUMPER-H9992TR/A3047W/H9992TR10" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SNT-4A datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 8.6A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM T/H datasheet.pdf
IP CORE SCALER ECP2 USER CONFIG datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
THYRISTOR 1200V 330A TO-93 datasheet.pdf