Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD15K0
RNF14JTD15K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD15K0
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD15K0.pdf
Availability of RNF14JTD15K0
QUANTITY
RNF14JTD15K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD15K0
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD15K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD15K0
Related LinksRNF14J, RNF14JTD15K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD15K0 Details Description
Related parts for RNF14JTD15K0
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
BEAD FERRITE 500 OHM 3.0A 3216 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A 1206 datasheet.pdf