Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD270K
RNF14JTD270K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD270K
Brief Description
RES 270K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD270K.pdf
Availability of RNF14JTD270K
QUANTITY
RNF14JTD270K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD270K
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD270K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD270K
Related LinksRNF14J, RNF14JTD270K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD270K Details Description
Related parts for RNF14JTD270K
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 32PLCC datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 480VAC LEVER datasheet.pdf
LED T1 4X1 RED 650NM RA ASSY datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED YELLOW datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 19DBI RJ45-ECS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 3.18MM datasheet.pdf