Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD330R
RNF14JTD330R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD330R.pdf
Availability of RNF14JTD330R
QUANTITY
RNF14JTD330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD330R
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD330R
Related LinksRNF14J, RNF14JTD330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD330R Details Description
Related parts for RNF14JTD330R
CONV DC/DC 25W 12V datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 635NM RED .250" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 40 AWG 100 FT OR datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 33 OHM 36LBGA datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf