Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD36K0
RNF14JTD36K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD36K0
Brief Description
RES 36K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD36K0.pdf
Availability of RNF14JTD36K0
QUANTITY
RNF14JTD36K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD36K0
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD36K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD36K0
Related LinksRNF14J, RNF14JTD36K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD36K0 Details Description
Related parts for RNF14JTD36K0
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.3A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE FAST REC 920A 2800V B-PUK datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 33PF 250VAC 5% RADIAL datasheet.pdf