Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD3K30
RNF14JTD3K30 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD3K30
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD3K30.pdf
Availability of RNF14JTD3K30
QUANTITY
RNF14JTD3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD3K30
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD3K30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD3K30
Related LinksRNF14J, RNF14JTD3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD3K30 Details Description
Related parts for RNF14JTD3K30
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.42A 340 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO-252 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf