Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD75K0
RNF14JTD75K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD75K0
Brief Description
RES 75K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD75K0.pdf
Availability of RNF14JTD75K0
QUANTITY
RNF14JTD75K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD75K0
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD75K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD75K0
Related LinksRNF14J, RNF14JTD75K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD75K0 Details Description
Related parts for RNF14JTD75K0
IC EEPROM 4KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN DSUB COMBO 8POS 8W8 SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC R6 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH TSOT23 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf