Stackpole Electronics Inc. RNF18BTC30K9
RNF18BTC30K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTC30K9
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTC30K9.pdf
Availability of RNF18BTC30K9
QUANTITY
RNF18BTC30K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTC30K9
Internal Part NumberEIS-RNF18BTC30K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTC30K9
Related LinksRNF18B, RNF18BTC30K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTC30K9 Details Description
Related parts for RNF18BTC30K9
RELAY CONTACTOR 3PST 25A 240V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
BOOT STRAIN RELIEF 10.5MM DIAM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf