Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD3K01
RNF18BTD3K01 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD3K01
Brief Description
RES 3.01K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD3K01.pdf
Availability of RNF18BTD3K01
QUANTITY
RNF18BTD3K01 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD3K01
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD3K01
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD3K01
Related LinksRNF18B, RNF18BTD3K01 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD3K01 Details Description
Related parts for RNF18BTD3K01
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 9V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 2.9V 9MICROSMD datasheet.pdf
POWER MODULE GSM800 EDGE SOT365C datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 38KHZ datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC QUAD BILATERAL SWITCH 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 14POS R/A datasheet.pdf