Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD9K31
RNF18BTD9K31 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD9K31
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD9K31.pdf
Availability of RNF18BTD9K31
QUANTITY
RNF18BTD9K31 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD9K31
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD9K31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD9K31
Related LinksRNF18B, RNF18BTD9K31 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD9K31 Details Description
Related parts for RNF18BTD9K31
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A TO277A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RACK BLOWER ADAPTOR KIT datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 31C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 229.95VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf