Stackpole Electronics Inc. RNF18DTD499K
RNF18DTD499K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18DTD499K
Brief Description
RES 499K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF18DTD499K.pdf
Availability of RNF18DTD499K
QUANTITY
RNF18DTD499K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18DTD499K
Internal Part NumberEIS-RNF18DTD499K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18DTD499K
Related LinksRNF18D, RNF18DTD499K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18DTD499K Details Description
Related parts for RNF18DTD499K
DUCT SLOT PVC DGY 3X3"(6=6') datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 8POS DL SR 30AU datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET 120MA 4-SOP datasheet.pdf
IGBT 3000V 40A 160W ISOPLUSI4 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG 4A SNAP-IN datasheet.pdf
TRIAC 800V 0.5A datasheet.pdf