Stackpole Electronics Inc. RNF18FTC383K
RNF18FTC383K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTC383K
Brief Description
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTC383K.pdf
Availability of RNF18FTC383K
QUANTITY
RNF18FTC383K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTC383K
Internal Part NumberEIS-RNF18FTC383K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTC383K
Related LinksRNF18F, RNF18FTC383K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTC383K Details Description
Related parts for RNF18FTC383K
IC MCU 8BIT 2KB OTP 28DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC CODEC SGL PROGR 48LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf