Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD127K
RNF18FTD127K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD127K
Brief Description
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD127K.pdf
Availability of RNF18FTD127K
QUANTITY
RNF18FTD127K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD127K
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD127K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD127K
Related LinksRNF18F, RNF18FTD127K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD127K Details Description
Related parts for RNF18FTD127K
TRANSF 600 SPLIT PRI .75MA DC TE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO-92 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 330MA SOT-23 datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf