Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD143K
RNF18FTD143K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD143K
Brief Description
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD143K.pdf
Availability of RNF18FTD143K
QUANTITY
RNF18FTD143K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD143K
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD143K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD143K
Related LinksRNF18F, RNF18FTD143K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD143K Details Description
Related parts for RNF18FTD143K
RELAY OPTOMOS 250MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 125 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 5% 630 VDC RAD datasheet.pdf