Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD15K4
RNF18FTD15K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD15K4
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD15K4.pdf
Availability of RNF18FTD15K4
QUANTITY
RNF18FTD15K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD15K4
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD15K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD15K4
Related LinksRNF18F, RNF18FTD15K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD15K4 Details Description
Related parts for RNF18FTD15K4
FIXED IND 3NH 300MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLK SYNTH/JITTER CLEANR 32QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf